Čeština (Česká republika)Deutsch

ZAMĚŘENÍ PROJEKTŮ

Projekty "Spolupráce při řešení krizových situací na řece Labi v česko - saském příhraničí" a "Fotosoutěž „10 let po povodni na řece Labi“ jsou zaměřeny na zlepšení a podporu rozvoje přeshraniční spolupráce a služeb cestovního ruchu...

Fotosoutěž „10 let po povodni na řece Labi“

Tehdy a dnes

10 let od povodních na Labi v Sasku a v Čechách

Extrémní klimatické události s sebou většinou nesou buď hodně málo, nebo až moc vody. A voda – stejně jako klimatické změny – nezná hranice. Čechy a Sasko spojuje řeka Labe. V důsledku extrémních srážek stoupala v srpnu 2002 hladina Labe velice rychle, čímž vznikla v obou regionech největší zaznamenaná povodeň. Její ničivá síla silně poškodila nejen krajinu, ale také infrastrukturu měst Děčín a Drážďany. Museli být evakuováni lidé a byly i oběti na lidských životech.

10 let po povodních je většina škod odstraněna a hodně peněz se investovalo do technických protipovodňových opatření, protipovodňové prevence a informování občanů. Přírodní katastrofy těchto rozměrů se mohou kdykoli opakovat. Přijatá opatření však nenabízejí absolutní ochranu. Proto je velice důležité si připomínat ony události.

 

Fotosoutěž

10 let od povodní na Labi

Fotosoutěží, která se realizuje v rámci malého EU-projektu mezi Děčínem a Drážďany, si chceme společně připomenout někdejší povodně a jejich důsledky. V obou městech byli občané vyzváni, aby poskytli zajímavé páry fotografií. Na jedné fotografii povodeň ze srpna 2002 a k tomu druhý obrázek ze stejného místa, ale zachycující dnešní stav.

 

Fotovýstava

10 let od povodní na Labi

Česko-německá komise pak vybere po deseti českých a německých párech obrázků. Tyto budou poté představeny jak v Děčíně, tak v Drážďanech. Fotovýstava v Drážďanech je součástí výstavy „Drážďany – 10 let po povodních“ pořádané Úřadem životního prostředí města Drážďany.

Termíny fotovýstav najdete v kalendáři akcí

FOTOMOMENTY

Přeshraniční spolupráce

Význam projektu spočívá především v řešení rozvoje příhraničních oblastí v ČR a Německu...

Transparentní podklady

Kompletní a nejnovější informace o projektech v rámci CÍLE 3 - to je portál Magistrátu města Děčín...

Společná realizace

Spolupráce na obou stranách hranice - to je společný projekt přeshraniční spolupráce...

Free business joomla templates