Čeština (Česká republika)Deutsch

ZAMĚŘENÍ PROJEKTŮ

Projekty "Spolupráce při řešení krizových situací na řece Labi v česko - saském příhraničí" a "Fotosoutěž „10 let po povodni na řece Labi“ jsou zaměřeny na zlepšení a podporu rozvoje přeshraniční spolupráce a služeb cestovního ruchu...

Ničivé povodně v roce 2002 připomíná výstava

Poslední srpnový čtvrtek začala ve vestibulu budovy magistrátu v ul. 28. října fotovýstava připomínající povodně v roce 2002. Vznikla díky projektu "10 let od povodní na Labi," který podpořil Euroregion Labe/Elbe v rámci Fondu malých projektů - dotačního EU-programu Cíle-3 na podporu přeshraniční spolupráce mezi Českou republikou a Saskem.

Oficiálně výstavu zahájil náměstek primátora Pavel Sinko za účasti zástupců leadpartnera z Drážďan, autoři vybraných párů fotografií a další pozvaní hosté. Výstava představuje páry fotografií, které vybrala česko-německá komise a které jsou výsledkem přeshraniční fotografické soutěže. Tu vyhlásily Zemské hlavní město Drážďany, statutární město Děčín a Centrum životního prostředí Drážďany. Páry fotografií zachycují na jednom obrázku povodeň v roce 2002 a na druhém stejné místo, ale za dnešního stavu.
 

Výstavu párů fotografií znázorňující různá místa v Děčíně a Drážďanech je možné zhlédnout v budově magistrátu v ul. 28. října až do 11. října 2012, v Drážďanech až do 28. září 2012. Zde výstavu zahájila 17. srpna primátorka města Drážďany, Helma Orosz, v prostorách budovy „Prager Spitze“ v centru Drážďan.

FOTOMOMENTY

Přeshraniční spolupráce

Význam projektu spočívá především v řešení rozvoje příhraničních oblastí v ČR a Německu...

Transparentní podklady

Kompletní a nejnovější informace o projektech v rámci CÍLE 3 - to je portál Magistrátu města Děčín...

Společná realizace

Spolupráce na obou stranách hranice - to je společný projekt přeshraniční spolupráce...

Free business joomla templates