Čeština (Česká republika)Deutsch

ZAMĚŘENÍ PROJEKTŮ

Projekty "Spolupráce při řešení krizových situací na řece Labi v česko - saském příhraničí" a "Fotosoutěž „10 let po povodni na řece Labi“ jsou zaměřeny na zlepšení a podporu rozvoje přeshraniční spolupráce a služeb cestovního ruchu...

350 českých a německých záchranářů řešilo hned několik problémů najednou

Projekt „Spolupráce při řešení krizových situací na řece Labi v česko-saském příhraničí" v evropském dotačním Programu Cíl 3, ve kterém jsou už více jak dva roky zapojena města Děčín a Bad Schandau spolu s obcí Reinhardtsdorf-Schöna, pomalu spěje ke svému závěru. V projektu pořízenou techniku a vzájemnou schopnost spolupracovat při zásahu si partneři důkladně vyzkoušeli při společném taktickém cvičení nazvaném „Mlha na Labi 2014" v saském Bad Schandau v sobotu 17. května.

Na 350 cvičících během deštivého dopoledne likvidovalo hned několik mimořádných událostí vzniklých v krátké době po sobě. Nejprve bylo potřeba vyřešit neštěstí při srážce osobního automobilu s pracovním železničním vozidlem německých drah včetně vyproštění osob z hned několika vozidel a uhašení hořícího auta po hromadné kolizi. Zdravotníci ještě ani neroztřídili úplně všechny zraněné a mrtvé a již bylo nutné řešit další problém. Hořící labský přívoz se stal neovladatelným a bylo nezbytné okamžitě evakuovat 25 pasažérů na břeh a poskytnout jim první pomoc. Na tuto katastrofu pak bezprostředně navazoval únik nebezpečné látky do řeky, který hasiči obou zemí zachytili rychlým postavením norné stěny. Při všech činnostech na řece si hornožlebská jednotka hasičů prověřila akceschopnost v projektu získané techniky, tedy záchranářského vznášedla a motorového člunu.

Cvičení, kterého se za českou stranu zúčastnily jednotky děčínských dobrovolných hasičů z Horního Žlebu a ze Starého Města, dobrovolní zdravotní záchranáři z České Kamenice a Poříční oddělení Policie ČR, bylo sledováno i přes značnou nepřízeň počasí s velkým zájmem veřejnosti i sdělovacích prostředků.

Po skončení cvičení v odpoledních hodinách pak provedli dobrovolní hasiči tříhodinovou ukázku obou plavidel také na děčínských městských slavnostech na Smetanově nábřeží v rámci akce Mladé Labe. K obdobným ukázkám dojde ještě znovu 21. června při Dni záchranářů Ústeckého kraje, a to na stejném místě.

FOTOMOMENTY

Přeshraniční spolupráce

Význam projektu spočívá především v řešení rozvoje příhraničních oblastí v ČR a Německu...

Transparentní podklady

Kompletní a nejnovější informace o projektech v rámci CÍLE 3 - to je portál Magistrátu města Děčín...

Společná realizace

Spolupráce na obou stranách hranice - to je společný projekt přeshraniční spolupráce...

Free business joomla templates