Čeština (Česká republika)Deutsch

ZAMĚŘENÍ PROJEKTŮ

Projekty "Spolupráce při řešení krizových situací na řece Labi v česko - saském příhraničí" a "Fotosoutěž „10 let po povodni na řece Labi“ jsou zaměřeny na zlepšení a podporu rozvoje přeshraniční spolupráce a služeb cestovního ruchu...

Společné cvičení záchranářů

V neděli 8. září se od 10 do 12 hodin na hranicích s Německem, nedaleko objektu „Gelobtbachmühle v obci Reinhardtsdorf-Schöna“, uskutečnilo společné cvičení českých a německých záchranářů. Akce se konala v rámci projektu „Spolupráce při řešení krizových situací na řece Labi v česko-saském příhraničí“ mezi statutárním městem Děčín, městem Bad Schandau a obcí Reinhardtsdorf-Schöna.

V bezprostřední blízkosti objektu „Gelobtbachmühle“ přímo u hraničního potoka „Gelobtbach“ vypukl na německé straně požár. Ten se již rozšířil na území České republiky. Po příjezdu hasičů z obce Reinhardstdorf/Schöna požaduje velitel zásahu okamžitou podporu z České republiky. Německé zásahové síly zahájily boj s pozemním požárem. Poněvadž místo zásahu z české strany není přístupno po sjízdné cestě pro požární vozidla, využívala česká požárnická jednotka pro dosažení místa zásahu loď.

 

 

FOTOMOMENTY

Přeshraniční spolupráce

Význam projektu spočívá především v řešení rozvoje příhraničních oblastí v ČR a Německu...

Transparentní podklady

Kompletní a nejnovější informace o projektech v rámci CÍLE 3 - to je portál Magistrátu města Děčín...

Společná realizace

Spolupráce na obou stranách hranice - to je společný projekt přeshraniční spolupráce...

Free business joomla templates