Čeština (Česká republika)Deutsch
autson.com - This website is for sale! - autson Resources and Information.

autson.com

ZAMĚŘENÍ PROJEKTŮ

Projekty "Spolupráce při řešení krizových situací na řece Labi v česko - saském příhraničí" a "Fotosoutěž „10 let po povodni na řece Labi“ jsou zaměřeny na zlepšení a podporu rozvoje přeshraniční spolupráce a služeb cestovního ruchu...

Poslední česko-saské cvičení ve společném projektu na našem území proběhlo v Dolním Žlebu

Poslední společnou akcí českých a saských partnerů, konanou na české straně, ve dvouletém projektu „Spolupráce při řešení krizových situací na řece Labi v česko-saském příhraničí“ v rámci Programu Cíl 3 (v Německu budou ještě dvě v roce 2014), bylo v sobotu 12. října 2013 odpoledne v Dolním Žlebu taktické cvičení, kterého se zúčastnili za českou stranu jednotky sboru dobrovolných hasičů z Horního Žlebu a Starého Města, Poříční oddělení Policie ČR a zdravotní záchranáři, za saskou stranu dobrovolné hasičské jednotky z Bad Schandau a Reinhardtsdorfu-Schöny.

Tématem cvičení byla likvidace lesního požáru na hranicích mezi oběma státy ve svažitém terénu Labského kaňonu, a to v době povodně, kdy je zaplavena jediná přístupová cesta do Dolního Žlebu z Děčína. Hasiči, zdravotníci a poříční policie nacvičovali jednak prvotní zásah hašením z cisteren (jedna je vždy v pohotovosti při povodni u Penzionu Piccolo v Dolním Žlebu se základním družstvem 1+2 z JSDH Horní Žleb), staroměstští hasiči likvidovali požár od Maxiček zvrchu. Mezitím byla postavena dálková doprava vody systémem čerpadel a hadic od řeky Labe, přičemž čerpadla byla dovezena na místo zásahu čluny. Hasiči si také vyzkoušeli provedení evakuace tří zraněných civilistů přes řeku, kde si je převzali zdravotní záchranáři k ošetření a odvozu do nemocničního zařízení.

Hlavním smyslem cvičení bylo procvičení součinnosti všech tří složek integrovaného zásahu, vyzkoušení techniky pořízené z projektu (s finanční podporou 85% z Evropské unie a 5% státu), a v neposlední řadě prohloubení vzájemných vztahů při společném zásahu mezi záchranáři obou zemí.

FOTOMOMENTY

Přeshraniční spolupráce

Význam projektu spočívá především v řešení rozvoje příhraničních oblastí v ČR a Německu...

Transparentní podklady

Kompletní a nejnovější informace o projektech v rámci CÍLE 3 - to je portál Magistrátu města Děčín...

Společná realizace

Spolupráce na obou stranách hranice - to je společný projekt přeshraniční spolupráce...

Free business joomla templates