Čeština (Česká republika)Deutsch

Projektschwerpunkte

Die Projekte "Zusammenarbeit bei der Lösung von Krisensituationen auf der Elbe im sächsisch-tschechischen Grenzraum" und „Fotowettbewerb - 10 Jahre Elbehochwasser" zielen auf die Verbesserung sowie weitere Entwicklung der grenzüberschreitenden Zusammenarbeit und der touristischen Dienstleistungen

Ničivé povodně v roce 2002 připomíná výstava

Poslední srpnový čtvrtek začala ve vestibulu budovy magistrátu v ul. 28. října fotovýstava připomínající povodně v roce 2002. Vznikla díky projektu "10 let od povodní na Labi," který podpořil Euroregion Labe/Elbe v rámci Fondu malých projektů - dotačního EU-programu Cíle-3 na podporu přeshraniční spolupráce mezi Českou republikou a Saskem.

Oficiálně výstavu zahájil náměstek primátora Pavel Sinko za účasti zástupců leadpartnera z Drážďan, autoři vybraných párů fotografií a další pozvaní hosté. Výstava představuje páry fotografií, které vybrala česko-německá komise a které jsou výsledkem přeshraniční fotografické soutěže. Tu vyhlásily Zemské hlavní město Drážďany, statutární město Děčín a Centrum životního prostředí Drážďany. Páry fotografií zachycují na jednom obrázku povodeň v roce 2002 a na druhém stejné místo, ale za dnešního stavu.
 

Výstavu párů fotografií znázorňující různá místa v Děčíně a Drážďanech je možné zhlédnout v budově magistrátu v ul. 28. října až do 11. října 2012, v Drážďanech až do 28. září 2012. Zde výstavu zahájila 17. srpna primátorka města Drážďany, Helma Orosz, v prostorách budovy „Prager Spitze“ v centru Drážďan.

Děčín a Drážďany si připomenou povodně z roku 2002 fotografickou soutěží a výstavou

Drážďany a Děčín v rámci projektu Evropské unie vyhlásily fotografickou soutěž „10 let od povodní na Labi“. V obou městech byli občané vyzváni, aby poskytli zajímavé páry fotografií.

Vernisáž výstavy vítězných snímku proběhla za účasti představitelů města Děčína 17. srpna v Drážďanech. Zde je možné výstavu navštívit až do 28. září. V Děčíně bude výstava slavnostně otevřena 30. srpna. V prostorách budovy magistrátu v ul. 28. Října tak budou až do 11. října k vidění fotografie zachycující místa postižená povodní a jejich současný stav. Cílem soutěže je připomenout nejvíce postižená místa a ukázat, jakými změnami za desetileté období prošly.

VIDEO: Fotografická výstava 10 let od povodní

V Děčíně je ke shlédnutí foto výstava "10 let od povodní". Podívejte se jak vypadalo zahájení výstavy.

Pošlete fotografie do fotosoutěže k připomenutí povodní z roku 2002

eu ikonaNa oficiálních stránkách magistrátu města Děčín mmdecin.cz vyšel článek, který propaguje fotosoutěž a vyzývá občany k zaslání fotografií.

FOTOMOMENTE

Grenzübergreifende Zusammenarbeit

SPOLUPRÁCEDie Bedeutung des Projekts besteht vor allem in der Gestaltung der Entwicklung des deutsch-tschechischen Grenzgebietes...

Mehr Transparenz

TransparentnostUmfassende und aktuelle Informationen über die Ziel-3-Projekte – das bietet das Portal des Magistrats der Stadt Děčín...

Zusammenarbeit

SPOLUPRÁCEKooperation dies- und jenseits der Grenze – das beinhaltet das gemeinsame Projekt für grenzübergreifende Zusammenarbeit...

Free business joomla templates